Paskutinis projekto susitikimas. Išvyką į Vilnių

Drąsiai galime teigti, kad kiekvienas užbaigtas projektas palieka įkvepiantį pėdsaką. Gruodžio 6 d. 6b klasės mokiniai dalyvavo paskutiniame programos „Knygos, keičiančios gyvenimus“ susitikime Vilniuje. Juos pasitiko mokytojų duetas LIANA – Lina Sirgedienė ir Andželika Aleksandravičiūtė. Šį kartą kūrybos ambasadorės Lina ir Andželika kvietė mokinius pažinti Vilnių visais pojūčiais – ne tik pamatyti kalėdinėmis šviesomis pasipuošusį miestą, bet ir jį užuosti, išgirsti, prisiliesti prie jo, sužinoti jo istorijas.

Pasakojimai vedė per senamiesčio gatveles, aikštes, svarbias vietas ir paminklus, skirtus miestui ir Lietuvai svarbioms asmenybėms. Siekiant geriau suprasti daugiakultūrę ir daugiatautę miesto istoriją, mokiniai apsilankė Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejuje. Juos pasitiko muziejininkė ir edukatorė Natalija Cheifec, kurios pasakojimai apie žydų tradicijas, papročius, tikėjimą ir kasdienį gyvenimą sužavėjo dalyvius. Samuelio Bako muziejuje edukatorė su įkvėpimu pasakojo apie dailininko kūrybą ir gyvenimo istoriją, susijusią su holokausto išgyvenimais, skatindama susimąstyti apie žmogiškumo stiprybę.

Pažintis su Vilniumi tęsėsi miesto požemiuose. Žydų kultūros ir informacijos centro rūsiuose mokiniai aplankė atkurtą žydų slėptuvę „Maliną“ ir klausėsi įtraukiančio pasakojimo apie žmones, kurie, siekdami išsigelbėti, ryžosi ilgus mėnesius praleisti sunkiausiomis sąlygomis.

Šis projektas ne tik leido mokiniams patirti Vilnių naujai, bet ir ugdė jų empatiją, kritinį mąstymą bei supratimą apie kultūrinį paveldą. Programą „Knygos, keičiančios gyvenimus“ užbaigėme su gausybe įspūdžių ir dideliu noru toliau mokytis, tobulėti ir pažinti.

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos

Ilgalaikė kultūrinio ugdymo ugdomoji veikla „Knygos keičiančios gyvenimus“ finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas