Jonavos Justino Vareikio progimnazija

Projektas „Mokinių įvairovei atvirų klasių sudarymas ir ugdymo organizavimas Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje“

Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. yra įgyvendinamas projektas „Mokinių įvairovei atvirų klasių sudarymas ir ugdymo organizavimas Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje“. Projektą vykdo Jonavos rajono savivaldybės administracija kartu su Jonavos Justino Vareikio progimnazija. Projektas vykdomas įgyvendinant LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 2023-2025 metų strateginio veiklos plano Švietimo programos (programos kodas – 12-003) priemonę Įgyvendinti įtraukųjį švietimą (priemonės kodas – 12-003-03-02-01).

Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje sudaryta viena atvira klasė, kurioje kartu besimokantys įvairių ugdymosi poreikių vaikai gauna papildomą pagalbą (pritaikomas mokymo turinys, personalizuojamos užduotys, priemonės, pagalba). Šiam tikslui įgyvendinti įsteigta  0,5 etato antrojo mokytojo ir 1,0 etatas mokytojo padėjėjo.  Šių specialistų pagalba pagrindiniam mokytojui sudarytos sąlygos tinkamai įgyvendinti „mobiliosios įtraukties modelį“.  Šie specialistai pagal savo kompetencijas ir bendradarbiaudami tarpusavyje dalyvauja klasės mokinių ugdyme, t. y. antrasis mokytojas įgyvendina ugdomąsias veiklas pagal sutartas atsakomybes/teikia mokymosi pagalbą klasėje arba, esant poreikiui, dirba su mokinių grupe (pogrupiu), o mokytojo padėjėjas teikia mokytojo nustatytą mokymosi pagalbą mokiniams.

Šiuo projektu siekiama, kad pagerėtų bendras klasės mokinių pasiekimų lygis. Tikimasi, kad projekto pabaigoje ne mažiau kaip vienas klasės mokinys pasieks bent vienu laipteliu aukštesnį pasiekimų lygmenį.

Finansavimas- valstybės biudžeto asignavimai. Projekto vertė pagal finansavimo sutartį – 41 488,00 Eur.


Eina į pabaigą nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. įgyvendinamas projektas „Mokinių įvairovei atvirų klasių sudarymas ir ugdymo organizavimas Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje“ (Nr. S-562). Projektą vykdė Jonavos rajono savivaldybės administracija kartu su Jonavos Justino Vareikio progimnazija. Projektas vykdomas įgyvendinant LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 2023-2025 metų strateginio veiklos plano Švietimo programos priemonę „Įgyvendinti įtraukųjį švietimą“ (priemonės kodas – 12-003-03-02-01). Projekto tikslas- Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje sudaryti vieną atvirąją klasę ir pagal mobiliosios įtraukties modelį organizuoti ugdymą joje.

Projekto eigoje buvo įsteigta 0,5 etato antrajam mokytojui ir 1,0 etatas mokytojo padėjėjui, taip sudarant sąlygas „Atvirosios klasės“ mobiliosios įtraukties modelio įgyvendinimui vienoje iš Jonavos Justino Vareikio progimnazijos klasių. Šie specialistai pagal savo kompetencijas ir bendradarbiaudami tarpusavyje dalyvavo klasės mokinių ugdyme, kur antrasis mokytojas įgyvendino ugdomąsias veiklas pagal iš anksto sutartas atsakomybes, teikė mokymosi pagalbą klasėje, o mokytojo padėjėjas teikė kitą  reikiamą pagalbą klasės mokiniams.

Projektu pasiekti šie rodikliai:

  1. Įsteigtų „Atvirųjų klasių“ skaičius – 1 vnt.;
  2. Įsteigta pusė antrojo mokytojo (pradinio ugdymo pedagogo) etato ir vienas mokytojo padėjėjo etatas;
  3. Įdiegtų atvirosios klasės ugdymo organizavimo modelių skaičius – 1 vnt.

Projekto rezultatai. Projekto eigoje pagerėjo mokinių skaitymo ir rašymo įgūdžiai, sustiprėjo pasitikėjimas savo jėgomis, mokėjimas dirbti poromis ir komandomis. Mokiniai išmoko spręsti kylančias problemas ir padėti vieni kitiems. Užduotys pamokose dažnai buvo diferencijuojamos ir individualizuojamos, pasitelkiant vaizdinę medžiagą, kuri padėjo įvairių poreikių mokiniams susikaupti ir atlikti užduotis. Taip pat buvo taikomos ir kitos mokymo priemonės, būdai, tokie kaip „Šešios mąstymo kepurės“, Vennų diagramos, dalijamoji medžiaga, IT priemonės ir kt. Šie būdai ir priemonės padėjo ugdyti mokinių pažangą ir auginti juos kaip asmenybes. Mokinių tėvai nuolat buvo informuojami apie „Atvirosios  klasės“ veiklas. Jie aktyviai domėjosi vaikų pasiekimais ir glaudžiai bendradarbiavo su ugdymo proceso specialistais. Dėl bendrų specialistų pastangų ir vaikų noro tobulėti 2024-2025 m. m. gerėjo mokinių pasiekimo lygis. Tame pačiame pasiekimų lygyje liko apie 60 proc. klasės mokinių, o apie 40 proc. klasės mokinių pagerino savo mokymosi pasiekimus.

Projekto finansavimas – valstybės biudžeto asignavimai. Projekto vertė pagal finansavimo sutartį – 57 514,00 Eur.

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 10.00 – 10.45
  • 4. 11.05 – 11.50
  • 5. 12.15 – 13.00
  • 6. 13.10 – 13.55
  • 7. 14.05 – 14.50